4. 4. 2014 Tomáš Rak

Responzivní webové stránky

Vzhled stránek je jedna z věcí, která dává vašemu podnikání tvář. Mimo jiné rozhoduje i o tom, zda zákazník nakoupí u vás, nebo u konkurence. Vzhled webových stránek je tedy důležitý. Na tom se myslím shodneme všichni.

V dnešní době si uživatelé prohlíží webové stránky na různých zařízeních. Někteří stále preferují klasický počítač, ale najde se spousta lidí, kteří prohlíží web přes tablet nebo mobilní telefon. Na každém zařízení se webové stránky zobrazují jinak. To může být problém.

Zkoušeli jste se na vaše stránky podívat přes notebook, velký monitor, tablet a mobilní telefon? Většina lidí to neudělala. Podívali se na stránky například jen na notebooku, schválili je a dále se tím nezabývali. Možná by byli překvapeni tím, jak jejich web vypadá na mobilním telefonu a jak se zobrazuje.

Co je to responzivní design?

Responzivní webdesign zaručí, že webové stránky budou vypadat ve všech zařízeních skvěle. Stránka pozná, na jakém zařízení si návštěvník stránky prohlíží a upraví jejich vzhled s obsahem tak, aby bylo vše přehledné a krásné. Ať už se jedná o malé projekty, nebo rozsáhlé a komplexní weby, je responzivní design vždy výhodou.

Všechny stránky, které vytváříme mají responzivní design a to bez příplatku.

Jak prakticky fungují responzivní webové stránky

  • Hlavní menu se na mobilních zařízeních schová do „burger menu“
  • Velikost prvků webových stránek se přizpůsobí velikosti zařízení (obrázky, textové odstavce)

Proč chtít responzivní stránky?

  • Uživatelů, kteří používají pro prohlížení stránek mobilní zařízení je čím dál více.
  • Všechna zařízení využívají jednu adresu stránek. Pokud pošlete z mobilního telefonu odkaz někomu, kdo prohlíží web na notebooku, nezobrazí se mu stránky určené pro mobilní telefony.
  • Stačí mít jednu verzi stránek pro všechna zařízení.
  • Z hlediska optimalizace pro vyhledávače je lepší mít pouze jednu verzi stránek s responzivním designem, než například mobilní verzi na subdoméně.

Pokud máte zájem o vytvoření nových webových stránek, kontaktujte nás.