11. 6. 2020 Tomáš Rak

Co je to SEO – Optimalizace pro vyhledávače

SEO je zkratka anglických slov Search Engine Optimization, což se nejčastěji překládá jako optimalizace pro vyhledávače

Jedná se o proces upravení a přizpůsobení webových stránek takovým způsobem, aby se webové stránky zobrazily ve výsledcích vyhledávání vyhledávačů (Google.com, Seznam.cz) na co nejvyšších pozicích.

Čím vyšší pozici ve výsledcích vyhledávání získají vaše webové stránky, tím více návštěvníků získáte. Díky správné optimalizaci nebudou mít zákazníci problém vaše webové stránky na internetu najít.

728 528 581

Pro objednávky webových stránek a další informace zavolejte.

Jak udělat SEO?

Na tuto jednoduchou otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Abyste na svých webových stránkách provedli správně optimalizaci pro vyhledávače, potřebujete k tomu mnoho znalostí a více postupů. Je třeba také mít základní představu o tom, jakým způsobem vyhledávače (Google.com, Seznam.cz) fungují. O tom, jak udělat SEO existují i celé knihy.

Optimalizace pro vyhledávače se dá rozdělit na dva typy.

SEO přímo na stránkách (On page)

K optimalizaci se dá přispět přímo na webových stránkách tvorbou kvalitního a unikátního obsahu, volbou správných nadpisů, úpravou HTML kódu stránek, vhodného výběru titulku, meta description, klíčových slov a tak dále.

SEO mimo stránky (Off page)

Optimalizaci stránek můžete podpořit také činnostmi mimo vaše webové stránky. Jedná se o získávání zpětných odkazů, marketing na sociálních sítích, placené reklamní články z jiných webů a podobně. Odkazy z kvalitních webových stránek zvyšují reputaci vaší webové stránky u vyhledávačů. Postupné získávání zpětných odkazů se pak nazývá linkbuilding.

Nechte si vytvořit stránky a v ceně získáte SEO

Pokud se nechcete optimalizací pro vyhledávače zabývat sami a věnovat tomu mnoho času, je ideálním řešením si na tuto práci najmout profesionála. Pokud si necháte vytvořit webové stránky od intersite.cz, získáte stránky, které budou mít SEO již od samého začátku. Všechny webové stránky, které vytváříme jsou vždy optimalizované pro vyhledávače. Zavolejte na telefon 728 528 581 a domluvte se na tvorbě webových stránek. Můžete také napsat na email tomasrak@intersite.cz.